Jak Przekazać 1% na zuchów i harcerzy z naszego hufca

Szanowni Rodzice zapraszamy Państwa do przekazywania 1% z podatku na rzecz naszej organizacji, wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze pójdą na zajęcia dla zuchów i harcerzy z naszego hufca. Zachęcamy również do przekazania poniższej informacji swojej rodzinie i znajomym. To jeden ze sposobów w jaki możemy uzyskiwać dodatkowe pieniądze na finansowanie wyjazdów i rajdów.

Poniżej w trzech krokach podajemy jak przekazać 1% podatku na organizację pożytku publicznego.

Dziękujemy za każde przekazane pieniądze

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!

phm. Piotr Kowalczyk

Komendant Hufca Milanówek

KROK 1.

Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym.

W rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” wpisz:

• jeśli 1% ma trafić bezpośrednio do hufca– Chorągiew Stołeczna – Hufiec ZHP Milanówek – KRS 0000268913
  • jeśli 1% ma trafić do danej jednostki– Chorągiew Stołeczna – Hufiec ZHP Milanówek – NAZWA JEDNOSTKI – KRS 0000268913
  • jeśli 1% ma trafić na dofinansowanie konkretnej osoby – Chorągiew Stołeczna – Hufiec ZHP Milanówek – Imię i Nazwisko dziecka – KRS 0000268913

KROK 2.
Złóż zeznanie podatkowe i zapłać podatek.

Pamiętaj, że kwota nie może przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

KROK 3.

NA JAKIE JEDNOSTKI MOŻNA PRZEKAZAĆ 1%?

1% podatku można przekazać na wszystkie gromady zuchowe i drużyny harcerskie oraz kluby i zespoły działające w hufcu:

Przy uzupełnianiu celu szczegółowego należy pamiętać, aby najpierw wpisać nazwę hufca, a następnie jednostki – można podać samą nazwę lub jej numer.

CO ZROBIMY Z OTRZYMANYMI PIENIĘDZMI?

Państwa pieniądze zostaną przekazane na:

– zakup potrzebnych materiałów programowych
– zakup sprzętu turystycznego oraz rzeczy niezbędnych do zorganizowania obozu, zimowiska
– dofinansowanie wyjazdów – rajdów, biwaków, obozów i zimowisk dla członków naszego hufc